Strona korzysta z plików cookies w celu poprawienia jakości usług zgodnie z Polityką Cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.
Na zakładkach powyżej możesz wybrać odpowiedni dział sklepu.

plafony ścienne

 

Plafony ścienne

Plafony ścienne to funkcjonalny i dekoracyjny dodatek we wnętrzu. Odpowiednio dobrane potrafią stworzyć ciepłą atmosferę w pomieszczeniu. Stanowią także wizualny element dekoracyjny, który oświetla wybrane miejsce.

Plafon ścienny sprawdzi się zwłaszcza we wnętrzach małych. Jego zaleta jest taka, że nie zabiera dużej ilości miejsca i tym samym nie przytłacza pomieszczenia.

Plafony ścienne przede wszystkim zakupywane są do łazienki, kuchni, korytarza, czyli do wnętrz, w których tak często brakuje wolnej przestrzeni. Wybierając plafony łazienkowe ścienne, sugerujmy się klasą szczelności IP, czyli stopniem ochrony przed szkodliwymi skutkami wnikania wody. Do łazienki przede wszystkim wybieramy IP od numeru 44 do 68. Im wyższy numer, tym lampa bardziej odporna na zalanie. Nie oznacza to, że mamy od razu kupować plafony łazienkowe z najwyższym nr IP, gdyż wybór odpowiedniego oświetlenia powinien być podyktowany przede wszystkim jego położeniem przy urządzeniach sanitarnych.

Z kolei plafony ścienne o dekoracyjnym wyglądzie wybierane są do pokoi, salonów, aby podkreślić charakter wnętrza i nadać odpowiedni nastrój.

Plafony ścienne najczęściej występują w kształcie kwadratu, okręgu. Popularnością cieszą się także dekoracyjne formy, które spotkać można w sypialniach, salonach.

Plafon ścienny z czujnikiem ruchu cieszy się także powodzeniem. Sprawdza się zwłaszcza w korytarzu i na zewnątrz domu.

U nas znajdziecie także plafony w różnych stylach. Świetnie sprawdzają się plafony ścienne nowoczesne, które pasują idealnie do każdego domu, gdyż ze względu na ich minimalistyczny wygląd nie zwracają na siebie uwagi.