Strona korzysta z plików cookies w celu poprawienia jakości usług zgodnie z Polityką Cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.
Na zakładkach powyżej możesz wybrać odpowiedni dział sklepu.

Lampa biurkowa - jaką wybrać?

2020-02-14 13:20:55

Lampa biurkowa - jaką wybrać?

Wybór dobrej lampy biurkowej nie jest łatwy. Na rynku jest dużo lamp, które występują w różnych kształtach, rozmiarach, cenach itd.
Decydując się na dany model, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: jakie będzie zastosowanie oprawy? Czy zastosowana oprawa ma spełniać tylko cele typowo dekoracyjne czy również funkcjonalne?


Lampy biurkowe led


Diody LED stają się normą w oświetleniu biurowym i domowym. Wynika to z wielu powodów. Dlaczego warto wybrać lampę biurkową ledową?

  • Lampa biurkowa led zapewnie większa różnorodność temperatury barwowej. Tradycyjne źródła światła mają stałą temperaturę barwową. Problemy zaczynają się w momencie, gdy chcemy wykorzystać lampę do różnych celów. Lampy LED mogą obecnie oferować szeroki zakres temperatur barwowych od pomarańczowego światła po chłodne „niebieskie”. W połączeniu z funkcją ściemniania lampa LED jest najlepsza dla oczu oraz najprostsza do zastosowania w dowolnych celach i ustawieniach.
  • Mniejsza awaryjność. Brak konieczności częstego zmieniania żarówki. Dobra żarówka LED może pracować nawet 50 000 tys. godzin. Oznacza to, że w przypadku używania jej 8 godzin dziennie żywotność żarówki wynosi nawet 17 lat.
  • Oszczędność pieniędzy. Dzięki mniejszej zużywalności energii korzyści odczuwamy w momencie płacenia niższych rachunków za pobór prądu. Pomimo tego, że koszt samej żarówki LED jest wyższy, już po roku „zwróci” nam się ta inwestycja.
  • Lepszy wpływ na środowisko naturalne. Dioda LED emituje znacznie mniej dwutlenku węgla w porównaniu do innych źródeł światła. Ponadto, dzięki trwałości, można używać lampy przez dłuższy czas bez zmiany żarówki, co skutkuje dużo mniejszą ilością śmieci na ziemi.


Używanie światła na jednakowym poziomie w całym pomieszczeniu nie jest do końca wydajne dlatego też, oświetlenie zadaniowe jest bardzo ważnym i często pomijanym aspektem każdego pomieszczenia lub środowiska pracy. Oświetlenie zadaniowe jest to oświetlenie zapewniające odpowiednią ilość światła w miejscu, gdzie musi ono sprostać jakiemuś zadaniu np. oświetlenie miejsca, w którym pracujemy, czytamy książki, korzystamy z komputera czy wykonujemy makijaż. Lampy zadaniowe są najczęściej urządzeniami przenośnymi, kompaktowymi, wyposażonymi w włącznik, kabel oraz wtyczkę. Lampy przeznaczone do czytania, pisania lub korzystania z komputera wyposażone są w silniejsze światło, regulowaną szyjkę o większe żarówki. Lampy biurkowe do nakładania makijażu czy golenia mają często regulowaną szyjkę oraz bardziej skoncentrowane światło. Dobra lampa biurkowa jest szczególnie ważna we współczesnym środowisku pracy. Z wiekiem zmienia się zapotrzebowanie na światło. Dla przykładu 40-letnia matka potrzebuje 4 razy więcej światła, niż jej 10-letnia córka, aby mieć tożsamy poziom komfortu pisania, czytania inaczej mówiąc koncentracji. Dlatego też, warto zadbać o komfort pracy i dobrać odpowiednią barwę światła, która sprawi, że będziemy mieć dobre samopoczucie.


Lampy biurkowe do biura i nauki - nasze propozycjeNa biurko potrzebna jest lampa, która jest kompaktowa, trwała, daje mocne światło. Dzięki niej zwiększa się się jakość wykonywanej pracy. Lampa Star S Nilsen nie tylko ma elegacki wygląd. Jej dodatkowym atutem jest stacja dokująca, która naładuje dowolnego smartphone’a. Ważne jest również to, że posiada funkcję Eye Protection, która zapobiega zmęczeniu wzroku i daje efekt miękkiego światła.  
Lampa Otto Watt LucePlan jest najlepszym wyborem, gdy szukamy nowoczesnej lampy biurkowej. Ściemnialna dioda LED umożliwia zmianę intensywności światła, zapewniając idealną jasność w każdej sytuacji: od chwili relaksu po czynności, które wymagają dużej prezycji. Lampa precyzyjnie oświetli Wam dany punkt.


Jock lampa stołowa to doskonała propozycja dla osób, które szukają połączenia klasyki z nowoczesnością. Biała lampka posiada zintegrowane źródło światła led. Jej ergonomiczna konstrukcja zapewni doskonałe dopasowanie do oświetlenia wybranego miejsca. 

czarna lampka biurkowa
 
Daisen lampka biurkowa to coś dla sympatyków czarnego koloru. Jest regulowana - można dopasować jej kąt nachylenia. Wykonana z dobrej jakości materiałów. 

Zobaczcie inne nasze propozycje.
 

WRÓĆ DO LISTY