Strona korzysta z plików cookies w celu poprawienia jakości usług zgodnie z Polityką Cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.
Na zakładkach powyżej możesz wybrać odpowiedni dział sklepu.

lampy sufitowe

 

Lampy sufitowe


Lampa sufitowa bez wątpienie spełnia bardzo ważną rolę. Jej zadanie polega na oświetleniu danego wnętrza – często całej powierzchni, jest także dodatkiem dekoracyjnym, który podkreśla styl wnętrza, nadaje charakteru przestrzeni.

Lampy sufitowe – jakie wybrać?

Kierując się zakupem lampy sufitowej, często zwracamy uwagę na styl zaprojektowanego mieszkania, domu. U nas znajdziecie lampy sufitowe w stylu nowoczesnym, art deco, glamour, ale także w stylu klasycznym.
Wybór lampy sufitowej często podyktowany jest wysokością pomieszczenia. W niskich pomieszczeniach sprawdzi się płaska lampa sufitowa.

Ważnym pytaniem jakie wiąże się z wyborem oświetlenia sufitowego dotyczy tego, czy chcemy mieć lampę charakterną, zwracającą uwagę, nadająca ton całemu wnętrzu, czy może szukamy rozwiązania, które wtopi się w otoczenie?

Na naszym blogu napisaliśy, jakie lampy sufitowe będą modne w 2020 roku.


Lampy sufitowe - wybór źródła światła

Aby prawidłowo i dobrze oświetlić całe wnętrze, należy pamiętać o odpowiednim wyborze mocy źródła światła dla lampy sufitowej. Największą energooszczędność zapewnią ledowe źródła światła. Zastępują one tradycyjne żarówki, źródła halogenowe i świetlówki. Cechuje je bardzo duża trwałość, użyteczność. Oszczędność takich nowoczesnych źródeł jest nawet ośmiokrotna w porównaniu z tradycyjnymi źródłami. Dla przykładu kupując ledowe źródło światła o mocy 5 W, zastąpimy dawną 40 W żarówkę, 7,5 W to odpowiednik dawnej 60 W żarówki, a 13 W to 100 W.
Lampa sufitowa może mieć oryginalne źródło światła.
Ogromnym plusem jest to, że nowoczesne źródła przypominają swoim kształtem tradycyjne. Dodatkowo zachowano tradycyjne gwinty (np. gwint E27, E14 z tradycyjnej żarówki ma swój odpowiednik w ledowej oprawie). Wybór kształtów i kolorów żarówek rustykalnych ledowych jest bardzo duży.


Lampy sufitowe - montaż

Lampy sufitowe zamieszczane są zazwyczaj w centralnym punkcie, oświetlając całe pomieszczenie. Przy ich montażu należy pamiętać o kilku zasadach:
1. Nad stołem, przy którym jadane są posiłki, światło powinno padać na całą powierzchnie stołu. Zasada jest taka, że zawieszamy lampę 60 - 70 cm nad blatem o szerokości do 120 cm, a nad większym 80 - 90 cm. Światło nie może nas oślepiać, ma zachęcać do spożywania posiłków i ucztowania.
2. W wąskich pomieszczeniach np. korytarzach możemy uzyskać efekt iluzji za pomocą odpowiednio dobranych lamp sufitowych – wystarczy w jednym rzędzie rozmieścić kilka lamp, a ścianę ozdobić dużym lustrem.
3. W pokoju dziennym warto zamontować kilka źródeł światła o różnej mocy oraz o różnym kierunku światła.

W naszej ofercie w szczególności polecamy nowoczesne lampy sufitowe. Są one eleganckie, dobrze wpasują się we wszystkie wnętrza, dodając pomieszczeniu dodatkowego uroku i wzbogacając jego styl. Nasze propozycje nowoczesnego oświetlenia sufitowego są wynikiem śledzenia najnowszych trendów w zakresie designu oraz aranżacji wnętrz. Proponujemy innowacyjne rozwiązania, o ciekawym kształcie, oryginalnej formie i kolorze. Nasz asortyment wyróżniają lampy będące odzwierciedleniem najnowszych trendów w projektowaniu wnętrz oraz we wzornictwie. Z nowoczesnym oświetleniem sufitowym związane są również rozwiązania, będące inspiracją do odnalezienia lamp, które sprawią, że odnajdziecie Państwo radość z posiadania i korzystania.
 

Popularne kategorie w dziale Lampy sufitowe
 

lampy wiszące żyrandole plafony

lampy wiszące ledowe
(led zintegrowany)

reflektory sufitowe  oprawy natynkowe
lampy wpuszczane w sufit oprawy wbudowane w sufit  oprawy natynkowe tuby