Strona korzysta z plików cookies w celu poprawienia jakości usług zgodnie z Polityką Cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.
Na zakładkach powyżej możesz wybrać odpowiedni dział sklepu.

plafony

 

Plafony

Plafon - co to jest?

Plafon jest to oświetlenie, które znajduje się bezpośrednio przy suficie lub ścianie. Lampa plafon daje rozproszone światło, dzięki czemu wnętrze jest równomiernie oświetlone. Istotna kwestia jest taka, że plafony nie zajmują dużo miejsca, dlatego świetnie sprawdzą się w małych i niskich pomieszczaniach, także w takich, w których źródło światła ma "nie przeszkadzać" w całości aranżacji. Dlatego plafon to doskonały pomysł dla osób, które nie chcą uzależniać wyboru oświetlenia od aktualnej mody, czy danego stylu.

plafon sufitowy


Plafon sufitowy

Plafon sufitowy może z powodzeniem stanowić główne źródło światła i jak jego nazwa wskazuje, montowany jest bezpośrednio na suficie.  Lampy sufitowe plafonowe to ciekawa alternatywa dla lamp wiszących. Dają rozproszone oświetlenie, co jest ważne dla osób, którym zależy na efekcie miłego, nieostrego światła. Współczesna szeroka oferta plafonów sufitowych daje duże możliwości pod względem wyboru między różnymi kształtami, kolorami. Lampy sufitowe plafony mogą być także elementem aranżacyjnym wnętrza, który doda pomieszczeniu wyrazu.
 

Plafony do salonu

– funkcjonalne rozwiązanie

Plafony do salonu stanowią doskonałe oświetlenie główne, jak i uzupełniające. Świetnie sprawdzą się w niskich pomieszczeniach, w których duże lampy wiszące mogłyby zabierać przestrzeń i przytłaczać.
Plafony sufitowe do salonu pasują do wnętrz nowoczesnych i tradycyjnych. Co ważne, nie muszą być nudnym elementem aranżacji.

Osoby, którym zależy na tym, aby plafon do salonu nie były "niezauważalnym" elementem aranżacji, też mają duży wybór. U nas znajdą plafony w różnych stylach: glamour, art deco, skandynawskim, industrialnym.

Dużym powodzeniem cieszą się duże plafony sufitowe do salonu, które bardzo dobrze oświetlają sporej wielkości salon.

Plafon sufitowy do salonu spełnia oczekiwania osób, którym zależy na przestrzeni pomieszczenia i funkcjonalnym rozwiązaniu, a także tych, które chcą optycznie powiększyć przestrzeń, zachowując walory dekoracyjne lampy.

Plafon w stylu art decoPlafon w stylu vintage
  Plafon w stylu art deco                                        Plafon w stylu vintage


Nowoczesne plafony

– wizualne urozmaicenie przestrzeni

Plafony nowoczesne są także ciekawym elementem aranżacyjnym. Odpowiednio dobrane plafony sufitowe nowoczesne ozdobią przestrzeń.
Plafon nowoczesny nie musi być nudny, może wprowadzić ciekawą grę światła i cienia na suficie. Ci, którzy szukają elementu wyróżniającego pokój czy daną ścianę, mogą wybrać modele o oryginalnych formach, kształtach, kolorach.
 
plafon o ciekawym kształcieplafon ładny
Zobaczcie proponowane przez nas plafony nowoczesne.


Plafon, który daje dużo światła

W KOMA Oświetlenie znajdziecie plafony z jednym źródłem światła i kilkoma źródłami świateł. Te drugie dadzą Wam więcej światła i oświetlą większą część przestrzeni. Polecamy do nich żarówki energooszczędne. Więcej światła zapewni także plafon, który ma dużą, nieograniczoną z boku powierzchnię.