Strona korzysta z plików cookies w celu poprawienia jakości usług zgodnie z Polityką Cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.
Na zakładkach powyżej możesz wybrać odpowiedni dział sklepu.

plafony led

 

Plafony led

Plafony led to nowoczesne lampy wewnętrzne będące alternatywą energochłonnych lamp starej generacji. Wszystkie proponowane przez nas plafony ledowe sufitowe wzorowo sprawdzą się w każdym wnętrzu mieszkalnym, jak również będą idealne do oświetlenia korytarzy, klatek schodowych, przejść czy piwnic. Nasza oferta to zarówno pojedyncze plafony sufitowe led jak i te z kilkoma źródłami światła. Wszystkie plafony ledowe charakteryzuje nowoczesny design zgodny z obecnymi trendami mody oświetleniowej. Zastosowanie plafonów led zapewni dużą energooszczędność oraz wielokrotnie większą żywotność od rozwiązań tradycyjnych.
 

Plafony sufitowe ledowe

Plafony sufitowe led to nie tylko sposób na oświetlenie wnętrza pomieszczenia, ale także sposób na ciekawą aranżację wnętrza. Plafony sufitowe ledowe zapewniają odpowiednią harmonię światła z innymi przedmiotami. Oferowane przez nas plafony ledowe sufitowe charakteryzują się precyzyjnym wykonaniem, a dzięki wysokiej klasie szczelności zgodnej z zaleceniami unijnymi, użytkowanie ich będzie w pełni bezpieczne.

Plafon led to doskonała alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia. Sprawdzi się we wnętrzach, w których klientowi zależy na zachowaniu jak największej przestrzeni, a także tam, gdzie oświetlenie ma pełnić funkcjonalną rolę, niezależnie od stylu domu. Dzisiaj plafon ledowy to różne kształty, wzory i kolory.
Naturalną koleją rzeczy plafon sufitowy zaczął wypierać żyrandole, lampy wiszące. U nas znajdziecie ciekawe propozycje. A jeżeli macie jakieś zapytania, zapraszamy do kontaktu.
 

Jak podłączyć plafon led?


Potrzebujemy:

- wiertarka
- kołki rozporowe
- śrubokręt
- próbnik napięcia

Przed przystąpieniem do prac związanych z montażem oświetlenia (nie tylko plafonów ledowych) należy wyłączyć bezpiecznik, który odpowiada za dany przewód. Próbnik napięcia posłuży nam do sprawdzenia, czy rzeczywiście prąd został odcięty. Warto zaopatrzyć się w gumowe rękawiczki w trosce o nasze bezpieczeństwo. Najlepiej sprawdzają się próbniki na dotyk, nie próbniki cyfrowe. Próbnikiem dotykamy kabelka i jak dioda na próbniku się nie świeci, to znaczy, że prąd został odcięty.
Następnie przechodzimy do wiercenia dziur w ścianie bądź suficie celem zamontowania płytki montażowej.  Grubość wiertła dobieramy do grubości montowanych kołków rozporowych.
Następnie przewody elektryczne łączymy za pomocą kostki. Oznaczenie: L = przewód fazowy, kolor czarny lub brązowy; N = przewód zerowy, kolor niebieski. Gdy przewody włożymy do kostki, należy śruby dokręcić śrubokrętem.
Teraz można przystąpić do montowania plafonu do ściany lub sufitu. Do płytki montażowej za pomocą śrub przykręcamy lampę. Wcześniej chowamy wszystkie wystające przewody.
Można już włączyć bezpiecznik i sprawdzić, czy plafon ledowy został dobrze podłączony. Najpierw wkręcamy żarówkę, a następnie włączamy włącznik. Celem bezpieczeństwa warto też przyłożyć próbnik do elementu metalowego lampy celem sprawdzenia, czy nie ma przebicia.