Strona korzysta z plików cookies w celu poprawienia jakości usług zgodnie z Polityką Cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.
Na zakładkach powyżej możesz wybrać odpowiedni dział sklepu.

Wybieramy oświetlenie do kuchni!

2017-08-31 16:34:37

 Urządzanie kuchni często zaczynamy od wybrania blatów, szafek, sprzętów kuchennych, podczas gdy oświetlenie kuchenne zostawiamy na koniec. Każdy projektant powie, że oświetlenie niezbędne jest do każdej przestrzeni, szczególnie przestrzeni funkcjonalnej, jaką jest kuchnia. Łatwo też zauważyć znaczenie oświetlenia podczas dekoracji kuchni. Oświetlenie kuchenne i wentylatory sufitowe mogą być czymś więcej niż tylko systemem dającym światło. Odpowiednio dobrane może sprawić, że pomieszczenie będzie ciepłe oraz klimatyczne.



Najważniejsze aspekty przy wyborze oświetlenia
Wybierając lampę do kuchni warto spojrzeć na ogólny wygląd oraz wszystkie elementy przestrzeni. W kuchniach o prostych detalach, o minimalistycznym wyglądzie dobrze sprawdzą się niebanalne oprawy, o designerskim wyglądzie. Jeżeli kuchnia ma bardziej urozmaicony design warto wybrać lampę o bardziej stonowanym i subtelnym wyglądzie. W nowoczesnych pomieszczeniach dobrze wyglądają lampy o geometrycznych kształtach, oraz lampy wykonane materiałów metalowych. W kuchni z aneksem kuchennym warto pomyśleć o oprawie pasującej do przynależnego pokoju dziennego.


Istnieją 3 rodzaje oświetlenia kuchni: oświetlenie zadaniowe, oświetlenie otoczenia, oraz otoczenia akcentujące.

1) Oświetlenie zadaniowe (punktowe)
Oświetlenie zadaniowe polega na skierowaniu światła tam, gdzie wykonujemy różne czynności. Określamy miejsca, w których będziemy np. przygotowywać posiłki, spożywać posiłki itd. Wybieramy obszary znajdujące się bezpośrednio nad miejscami roboczymi.

2) Oświetlenie ogólne
Oświetlenie ogólne zapewnia odpowiedni wizualny widok całego wnętrza. Identyfikujemy centralne miejsce w pomieszczeniu, w którym chcemy umieścić główne urządzenie. Strumień świetlny musi być siłę od 1500 do 3000 lumenów, powinno być wystarczająco silne by utworzyć efekt rozproszenia światła, który dotrze do przestrzeni takich jak szafy, lodówka czy stół kuchenny.

3) Oświetlenie akcentujące

Określamy miejsce, które chcemy wyróżnić. Podkreślenie akcentu przyciągnie wzrok do wybranego elementu architektonicznego w kuchni. 

INSPIRACJE KUCHENNE SPRAWDŹ!
WRÓĆ DO LISTY