Strona korzysta z plików cookies w celu poprawienia jakości usług zgodnie z Polityką Cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.
Na zakładkach powyżej możesz wybrać odpowiedni dział sklepu.

Promiennik UV-C

 

Promiennik UV C


Produkt do dezynfekcji

Ostatnia sytuacja epidemiologiczna pokazała, jak ważne jest dbanie o czystość wokół nas, a także stosowanie profilaktyki zdrowotnej. Światowa Organizacja Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny rekomendują promieniowanie UV-C jako sposób eliminacji koronawirusa.
Dbając o potrzeby naszych klientów, wprowadziliśmy do naszej oferty wysokiej jakości promienniki UV-C przeznaczone do dezynfekcji i sterylizacji powietrza, wody, powierzchni oraz drobnych przedmiotów.
Zgodnie z badaniami naukowymi promieniowanie UV-C nieodwracalnie, w krótkim czasie dezaktywuje bakterie, wirusy (w tym różne koronawirusy), pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje, gdy tylko znajdą się w jego zasięgu. Promienniki UV-C będą z całą pewnością odgrywać ważną rolę w ochronie zdrowia.
Sprawdzone metody walki z wirusami, jak mycie rąk, czy przecieranie powierzchni środkami chemicznymi jest nieskuteczne w przypadku wirusów zawieszonych w mikrokroplekach w powietrzu. Na skutek kaszlu lub oddychania powstają „chmury” zawiesin. Najskuteczniejszym sposobem walki z takimi wirusami byłoby systematyczne sterylizowanie wdychanego powietrza poprzez przepływowe naświetlanie UV-C.

W naszej ofercie mamy produkty do dezynfekcji Ledvance i Philipsa. Promienniki UV-C to produkty bezozonowe. Zastosowano w nich specjalne szkło, które przepuszcza bakterio i wirusobójcze promieniowanie o długości 254 nm, zatrzymując drugi najmocniejszy zakres promieniowania o długości 185 nm, który generuje szkodliwy ozon. Produkty LEDVANCE nie wytwarzają ozonu, dlatego dezynfekowane pomieszczenia nie wymagają wentylacji.

Lampy UV-C: obszary zastosowań:
- domy
- mieszkania
- pomieszczenia biurowe
- sklepy
- biura
- gabinety medyczne
- salony kosmetyczne i fryzjerskie

Produkty do dezynfekcji powierzchni - obszary zastosowań
- telefony komórkowe
- artykuły biurowe
- klucze
- zabawki dziecięce, smoczki
- środki higieny osobistej (np. szczoteczki do mycia zębów)
- biżuteria.