Strona korzysta z plików cookies w celu poprawienia jakości usług zgodnie z Polityką Cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.
Na zakładkach powyżej możesz wybrać odpowiedni dział sklepu.

oświetlenie obrazów

 

Oświetlenie obrazów


W oświetleniu obrazów czy zdjęć najważniejsze jest skierowanie strumienia świetlnego na obrazy, fotografie itd., w celu ekspozycji oraz zwrócenia uwagi osób oglądających.

Odpowiednie oświetlenie obrazu można dokonać kilka sposobami (oczywiście w zależności od możliwości).
Optymalne rozwiązanie jest takie, aby lampy nad obraz równomiernie oświetlały dany obiekt. Gwarantuje to najlepsze wrażenia estetyczne i pozwala na kontemplację całego obrazu czy fotografii.

Idealną propozycją w wyborze lampy do obrazów może okazać się kinkiet nad obraz, który zapewnia mocne rozproszone światło. Kinkiety do obrazów montuje się na wysięgniku lub przylegające do ściany.
Podłużny, niski żyrandol z podłużną listwą, wiszącymi oprawami, reflektorami również może skutecznie oświetlić obraz. Lampka nad obraz powinna być zamontowana ok. 50 cm nad dziełem. Najczęściej ma to zastosowanie w galeriach sztuki oraz muzeach. Najprostszym sposobem na oświetlenie obrazów jest użycie lampy stojącej. Ruchomy klosz to rozwiązanie pozwalające skierować światło bezpośrednie na dzieło. W domu sprawdzą się również małe reflektory. Reflektory warto ustawić naprzeciwko obrazu, by światło obejmowało obraz.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo duży wybór oświetlenia do obrazów, które z pewnością świetnie wyeksponuje Państwa dzieła. Mamy oświetlenie obrazu z ledowym źródłem światła. Nasze lampy do podświetlania obrazów wykonane są z najwyższej jakości materiałów, w trosce o każdy szczegół.