Strona korzysta z plików cookies w celu poprawienia jakości usług zgodnie z Polityką Cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.
Na zakładkach powyżej możesz wybrać odpowiedni dział sklepu.

oświetlenie obrazów

 

Oświetlenie obrazów


W oświetleniu obrazów czy zdjęć najważniejsze jest skierowanie strumienia świetlnego na obrazy, fotografie itd., w celu ekspozycji oraz zwrócenia uwagi osób oglądających. Odpowiednie oświetlenie obrazów można dokonać kilka sposobami (oczywiście w zależności od możliwości).
Idealnym rozwiązaniem nad obraz mogą okazać się kinkiety z taśmą LED, zapewniają one mocne rozproszone światło. Można zamontować kinkiety na wysięgniku lub przylegające do ściany.
Podłużny, niski żyrandol z podłużną listwą, wiszącymi oprawami, reflektorami również może skutecznie oświetlić obraz. Lampę powinno się zamontować ok. 50 cm nad dziełem. Najczęściej ma to zastosowanie w galeriach sztuki, oraz muzeach. Najprostszym sposobem na oświetlenie obrazów jest użycie lampy stojącej. Ruchomy klosz to rozwiązanie pozwalające skierować światło bezpośrednie na dzieło. W domu sprawdzą się również małe reflektory. Reflektory warto ustawić naprzeciwko obrazu, by światło obejmowało obraz. W naszej ofercie znajdziecie Państwo duży wybór oświetlenia do obrazów, które z pewnością świetnie wyeksponuje Państwa dzieła.