Strona korzysta z plików cookies w celu poprawienia jakości usług zgodnie z Polityką Cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.
Na zakładkach powyżej możesz wybrać odpowiedni dział sklepu.

Lampy nastrojowe

2020-12-16 11:27:33

„[...] czyż może być coś milszego, jak siedzieć z książką wieczorem przy kominku, podczas gdy wiatr buje w szyby, a w pokoju pali się lampa?”

Takim cytatem zapraszamy Was do zbudowania świątecznego klimatu, który rozświetli Wasze domowe wnętrza.

I choć w tym roku Święta trochę „inne”, to warto poprawić sobie humor, tworząc piękny klimat wokół nas. Magia Świąt zależy od nas - nie tylko od naszego samopoczucia, ale także zewnętrznego nastroju, który sami sobie stworzymy. Kluczową rolę w aranżacji odgrywa światło. Wystarczy przypomnieć sobie ulubione sztuki teatralne, czy też filmy, aby zobaczyć, jak światło buduje poszczególne sceny. Dobrym przykładem jest film z ostatnich lat, uważany za genialny pod względem zastosowanego oświetlenia, Blade runner. Użyte rozmaite barwy światła, balans światła i cienia tworzą oryginalny klimat filmu.

Za pomocą światła możemy zbudować odpowiednią atmosferę, pokazać to, co ważne i to, co chcemy podkreślić. Takie światło stanowi integralną część wnętrza.

Oświetlenie producenta Kutek pozwoli zbudować magiczny nastrój świąteczny.
Żyrandole są wprost wymarzone do świątecznego klimatu. Ich największym atutem jest ich piękno. Ujmują jakością wykonania i dbałością o każdy detal. Stanowią wspaniały przykład ponadczasowego wzornictwa, które swoim stylem zjednuje nie tylko miłośnika klasyki, ale także zwolennika nowoczesnych rozwiązań.Żyrandole Kutek wniosą do Waszych wnętrz powiew luksusu, a także pozwolą stworzyć ciepły nastrój. Dodatkowo obecność takiego rodzaju lampy pozwoli rozjaśnić i powiększyć optycznie pomieszczenie. Natomiast jeżeli zależy nam na wyciszonej atmosferze, to niezastąpionym rozwiązaniem będą reflektory, kinkiety, lampki nocne i lampy podłogowe.

Dodatkowo są to elementy aranżacyjne, które budują także ogólny wystrój wnętrza, wpływają na jego odbiór i na to, jak my będziemy się w nim czuli.
Spójrzcie na ten kinkiet, czy śniadanie w takiej jadłodajni nie wydaje się najlepszym rozpoczęciem dnia?


Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie kilku punktów oświetlenia. Różne formy oświetlenia – zwłaszcza te, które miękko rozpraszają światło, stwarzają przytulną i ciepłą atmosferę, która jest tak ważna w przypadku Świąt. Odpowiednio rozmieszczone lampy wpływają także na estetykę pomieszczenia.
Lampami możemy też wydzielić wybrane strefy we wnętrzu, np. strefę do czytania, do jedzenia.

Delikatnie sączące się światło podkreśla wybrane fragmenty przestrzeni lub wybrane przedmioty.


Zachęcamy Was do eksperymentowania w doborze lamp.
A jeżeli macie jakieś pytania, czy też potrzebujecie fachowej pomocy, zapraszamy do kontaktu.

WRÓĆ DO LISTY